Múzeumban jártunk, múmiát találtunk…

Múzeumba járni jó. Jó, mert szuper alternatíva és menedék lehet rossz időben, hidegben, melegben és nem mellesleg ott vannak ugye a kulturális előnyök is.

Szerkesztőnk, alig várta, hogy lányai bármiféle érdeklődést mutassanak a művészetek iránt, azon túl, amit ők maguk követnek el. És végre elhangzott a bűvös kérdés: miért van annyi meztelen ember a képeken? Ez pedig nem csak azt eredményezte, hogy fejvesztve rohant megvenni a fenti kérdést címként magán viselő könyvet, hanem még a családját is elrángatta egy cseppet sem hívogató januári vasárnapon a Szépművészeti Múzeumba.

Fejős Panni írását olvashatjátok arról, hogy milyen élmény volt részt venni a Szépművészeti Múzeum piros bőröndös családi programján.

Láttatok már gyereket, akit nem hoz lázba az ókori Egyiptom témája? Akit nem kerít hatalmába hatalmas lelkesedés a tudattól, hogy egy IGAZI múmiát is megnézhet? Na, hát én láttam. Mert köszönhető egy rossz film választásnak az én egyik gyermekem egy darabig igazi félelemben élt, már ami a múmiákat illeti. Mondhatni: kapufa. De szerencsére megoldottuk és egy jó fél évvel később, már ott is álltunk a múzeum kapujában.

Bár meg kell mondjam, nem segített, hogy heti 3-4x mentünk el a Hősök Tere mellett, ahol is hatalmas molinók hívogattak felfedezni „A fáraó sírját”.

Kezdjük az elején. Tudtátok, hogy a már sokszor emlegetett Szépművészeti Múzeumnak van egy kifejezetten családi programja? Azon belül találtam azt az Utazóbőrönd kalandot, ami az Egyiptomi kiállításában megoldandó rejtélyekkel, izgalmas fejtörőkkel és az utazóra leselkedő mitikus veszélyekkel övezett felfedezésre hív.

Ha Ti is úgy döntötök, hogy belevágtok a kalandba, akkor találtok a bőröndben egy levelet és számtalan nyomot, amelyek felderítésével az egész kiállító termet felfedezhetitek. De nehogy azt higgyétek, hogy csak nézelődni kell! Távolról sem!

Szükségetek lesz a csavaros kis eszekre, ha meg szeretnétek találni az elrejtett jeleket, vagy ha meg akarjátok fejteni, hogy mi hiányzik Kait asszony koporsójáról. És persze figyeljetek, hogy ne egy magyar női névnek olvassátok fel a gyereknek, mint én…

Meg kell jegyeznem, hogy a terem rendjéért felelős személyek rendkívül megértőek és segítőkészek a feladványokkal fel és alá korzózó gyerekekkel. Sőt, még a földön hasalva rajzolókkal is.

Biztos vannak még bennetek kérdések, megpróbálok még egy párat szavakba önteni.

Jó ötlet volt elvinni egy 8 és egy 7 évest a Szépművészetibe? Mindenképpen.

Jó ötlet volt elvinni a 3 éves húgukat is? Nem feltétlenül, mert ő nem kifejezetten élvezte ezt a programot, de nem is utálta. Az már félsiker, nem?

Meghaladta a 7 és 8 éves képességeit a 9+-os program? Egyáltalán nem. De azért jól jött nekik néha egy kis segítség.

Belefértünk a meghirdetett 60 percbe? Bele bizony!

Mi szülők is élveztük? Nagyon is, főleg az, aki nem a 3 évest őrizte.

Ajánlom a programot? Hát hogyne!

Megérte az árát? Teljes mértékben! Legközelebb az állatos témakört választjuk, hogy a 3 évesnek is maradjon más élménye a múzeumról, mint a padlón rajzolás. (Bár ezt sem tartom egy rossz élménynek!)

Szerzőnk: Fejős Panni, olvasórovat-szerkesztő